אין אינטרנט במחשב – הגורמים הנפוצים לתקלה וכיצד לתקן

מגוון של גורמים עשויים להיות הסיבה לכך שאין לכם אינטרנט במחשב. החל מבעיות חומרה או תוכנה, ועד לבעיות אצל הספק. לפני שנכנסים ללחץ חשוב להכיר כמה דרכים פשוטות לאיתור הבעיה וטיפול בה.

בעת פתרון בעיות הקשורות לתקלות אינטרנט במחשב, חשוב להבין מהי המשמעות של המצב בו אין חיבור לאינטרנט. חיבור כזה מורכב בדרך כלל משלושה מרכיבים עיקריים: מכשיר (כגון מחשב או סמארטפון), רשת (כגון Wi-Fi או Ethernet) וספק שירותי אינטרנט (ISP).

מכשיר: המכשיר שבו אתה משתמש, בין אם זה מחשב שולחני, מחשב נייד או מכשיר נייד, ממלא תפקיד מכריע ביצירת חיבור לאינטרנט. חיבור הרשת צריך להיות מוגדר כהלכה ומצויד בחומרה המתאימה, כגון מתאם רשת.

רשת: הכוונה כאן לאמצעים דרכם המכשיר שלך מתחבר לרשת האינטרנט. זה יכול להיות חיבור קווי באמצעות כבל Ethernet או חיבור אלחוטי באמצעות Wi-Fi. במקרה של חיבור קווי, ודא שכבל ה-Ethernet מחובר היטב הן להתקן והן לנתב או למודם. עבור חיבור אלחוטי, בדוק שאתה נמצא בטווח של רשת ה-Wi-Fi ושהרשת פועלת כהלכה.

ספק שירותי אינטרנט: מדובר על החברה שמספקת לך גישה לאינטרנט. היא אחראית לספק את חיבור האינטרנט לבית או למשרד שלך. אם יש בעיה עם ספק האינטרנט, כגון הפסקה בפעילות או הפרעות בשל תחזוקה, זה יכול לגרום לבעיות גישה לאינטרנט. במקרים כאלה, פנייה לשירות הלקוחות של ספק האינטרנט יכולה לעזור.

יש חיבור לרשת אבל אין אינטרנט: מה זה אומר?

אם אתה נתקל בהודעה הבאה: יש חיבור לרשת אבל אין אינטרנט, זה אומר שהמכשיר שלך מחובר בהצלחה לרשת המקומית, אבל הוא לא מצליח ליצור חיבור לאינטרנט. הבנת הסיבות האפשריות יכולה לעזור לך לפתור את הבעיה.

אפשרות אחת היא שהנתב או המודם אינם מוגדרים כהלכה,או נתקל בקשיים טכניים. כדאי לבדוק את הגדרות הנתב, להפעיל אותו מחדש או ליצור קשר עם ספק שירותי האינטרנט שלך לקבלת סיוע.

סיבה אפשרית נוספת יכולה להיות בעיה במתאם הרשת או במנהלי התקנים במכשיר שלך. ודא כי מתאם הרשת של המכשיר פועל היטב, ועשה זאת על ידי בדיקת ההגדרות שלו ועדכון מנהלי ההתקן במידת הצורך. לפעמים הפעלה מחדש של המכשיר יכולה גם לפתור בעיות זמניות של חיבור רשת.

בנוסף, הגדרות חומת אש ואנטי-וירוס יכולות לפעמים להפריע לגלישה באינטרנט. אמצעי אבטחה אלה עלולים לחסום בטעות את החיבור של המכשיר לאינטרנט, וכתוצאה מכך מתקבלת הודעת השגיאה. במקרים כאלה, בדיקה והתאמת ההגדרות של חומת האש או תוכנת האנטי-וירוס עשויים לפתור את הבעיה.

ראוי גם לציין שעומס ברשת או מגבלות רוחב פס יכולים להשפיע על חיבור האינטרנט. אם ישנם מספר מכשירים המחוברים לאותה רשת, שימוש מופרז או הורדה/העלאה של קבצים כבדים עלולים להשפיע על החיבור. במקרים כאלה, הגבלת מספר המכשירים המחוברים או התאמת השימוש בהם יכולים לעזור לשפר את הגישה לאינטרנט.

אין אינטרנט במחשב

אין חיבור לאינטרנט: האם זה יכול להיות בעיית חומרה?

כאשר מדובר על מצב שבו מחשב נייד לא נדלק, או מחשב שולחני במשרד חיוני לבדוק אם קיימות בעיות חומרה כלשהן. וגם כאשר אין חיבור לאינטרנט במחשב, חשוב לבדוק את החומרה. החומרה היא נדבך חשוב מאוד במחשב שלך, ואחראית הן לתפקוד של המחשב עצמו והן ליכולת להתחבר לרשת האינטרנט. 

בעיות חומרה עלולות למנוע מהמחשב לגשת לרשת האינטרנט, למרות שישנו חיבור רשת יציב. במקרה כזה ניתן לבצע כמה פעולות. ראשית, בדוק את החיבורים הפיזיים בין המחשב לנתב או למודם. ודא שכל הכבלים מחוברים היטב ואינם פגומים. לעתים כבל Ethernet רופף או פגום יכול לשבש את החיבור לאינטרנט. נסה לנתק ולחבר מחדש את הכבלים כדי להבטיח חיבור תקין.

לאחר מכן, בדוק את מתאם הרשת במחשב שלך. מתאם רשת פגום או מיושן עלול לגרום לאובדן חיבור לאינטרנט. גש למנהל ההתקנים במחשב ובדוק אם ישנם סימני קריאה צהובים או אזהרות ליד מתאם הרשת. אם אתה נתקל בבעיות כלשהן, נסה לעדכן את תוכנת מנהל ההתקן או להתקין מחדש את מתאם הרשת.

גורם נוסף הקשור לחומרה שיש לקחת בחשבון הוא מצב הנתב או המודם שלך. עם הזמן, מכשירים אלו עלולים להיתקל בבעיות טכניות או להיות מיושנים. נסה לאפס את המכשירים להגדרות היצרן או ליצור קשר עם ספק שירותי האינטרנט שלך לקבלת סיוע.

במקרים מסוימים, ייתכן שהבעיה נעוצה בכרטיס האלחוטי של המחשב, ובמיוחד אם אתה משתמש בחיבור אלחוטי. ודא שהכרטיס האלחוטי פועל כהלכה על ידי גישה למנהל ההתקנים ובדיקת בעיות כלשהן. עדכון מנהל ההתקן של הכרטיס האלחוטי או החלפת הכרטיס במידת הצורך עשוי לעזור לשחזר את החיבור לאינטרנט.

לבסוף, אם התקנת לאחרונה רכיבי חומרה חדשים או ביצעת שינויים בתצורת החומרה של המחשב, כדאי לבדוק אם שינויים אלו גורמים לבעיית החיבור לאינטרנט. הסר כל חומרה שהותקנה לאחרונה ובדוק אם הבעיה נמשכת. כך למשל כאשר מדובר על לפטופ לגיימינג הרי שמשתמשים רבים מתקינים במחשב רכיבי חומרה חזקים במיוחד. ייתכן כי אחד מרכיבי החומרה הללו אחראי לתקלת החיבור ברשת האינטרנט במחשב הגיימינג שרכשת לאחרונה.

כאשר מטפלים בבעיות חומרה או תוכנה במחשב חשוב מאוד תחילה לגבות את המחשב. אין לזלזל בחשיבות של הדבר, היות ובמקרים מסוימים טיפול בבעיות חומרה במחשב עלול להביא לאובדן נתונים, שלא ניתן תמיד לשחזר.

בעיות אצל ספק שירותי האינטרנט 

בעוד שהגדרות המחשב והרשת שלך עשויות לפעול כהלכה, יכולות להיות בעיות בצד של ספק שירותי האינטרנט שגורמות להפרעה. להלן כמה היבטים מרכזיים בהקשר זה.

תקלות אצל ספק האינטרנט: ספקי אינטרנט חווים מדי פעם קשיים טכניים או שהם מבצעים למשל עבודות תחזוקה. אלו יכולים לשבש זמנית את שירות האינטרנט באזורים ספציפיים. אם אכן יש הפסקה, ייתכן שתצטרך לחכות שהספק יפתור את הבעיה.

בעיות חיוב וחשבון: במקרים אחרים בעיות חיבור לאינטרנט יכולות להיות מיוחסות לחיוב ותשלומים לספק שירותי האינטרנט שלך. ודא שהחשבון במצב תקין ושאין תשלומים או השעיות חשבונות. צור קשר עם תמיכת הלקוחות של ספק האינטרנט כדי לטפל בכל בעיות חיוב העשויות להשפיע על חיבור האינטרנט.

בעיות במודם או בנתב: הציוד שסופק על ידי ספק שירותי האינטרנט, כגון המודם או הנתב, יכול גם הוא להיות מקור הבעיה. הפעלה מחדש של המודם והנתב יכולה לסייע בפתרון בעיות קישוריות. אם הבעיה נמשכת, פנה לספק שירותי האינטרנט.

מה לעשות כשאין אינטרנט: טכניקות מוכחות לפתרון בעיות

כאשר אתה מתמודד עם חוסר יכול להתחבר לרשת האינטרנט במחשב שלך, יש כמה טכניקות מוכחות לפתרון בעיות שאתה יכול לנסות לנקוט, כדי לפתור את הבעיה. בצע את השלבים הבאים כדי לשחזר את חיבור האינטרנט.

1. הפעל מחדש את המודם והנתב: לעתים הפעלה מחדש פשוטה של המחשב יכולה לתקן בעיות קישוריות. כבה את המודם והנתב, המתן מספר שניות ולאחר מכן הפעל אותם מחדש. אפשר להם לבצע אתחול מלא לפני שתבדוק אם חיבור האינטרנט חזר לפעול בצורה תקינה.

2. בדוק מכשירים אחרים: אם גם במכשירים אחרים בבית יש בעיות בקישוריות לאינטרנט, ייתכן שהבעיה נעוצה במודם או בנתב. במקרים כאלה, פנה לספק שירותי האינטרנט לקבלת סיוע.

3. השבת והפעל מחדש את מתאם הרשת: עבור אל הגדרות הרשת של המחשב והשבת את מתאם הרשת. לאחר מספר שניות, הפעל אותו מחדש. זה יכול לעזור לרענן את החיבור ולפתור בעיות זמניות.

4. הפעל פתרון תקלות רשת: למערכות הפעלה יש לרוב פותרי תקלות רשת מובנים שיכולים לאבחן ולתקן באופן אוטומטי בעיות נפוצות כאשר אין חיבור לאינטרנט. גש לפותר בעיות הרשת בהגדרות המחשב שלך ופעל לפי ההנחיות כדי לפתור בעיות שזוהו.

5. עדכן מנהלי התקנים של רשת: מנהלי התקנים מיושנים או פגומים עלולים לגרום לבעיות קישוריות לאינטרנט. בקר באתר האינטרנט של היצרן והורד את מנהלי ההתקן העדכניים ביותר עבור מתאם הרשת שלך. התקן אותם והפעל מחדש את המחשב כדי לבחון אם זה פותר את הבעיה.

אם אתה מחפש לרכוש מחשב נייד לסטודנטים או דגם של מחשב נייד לעבודה משרדית, תוכל לבחור את הדגם המתאים ביותר עבורך, מבין שלל דגמים הזמינים בשוק. בהתאם לתקציב העומד לרשותך, תוכל לבחון איזה דגם ישרת בצורה הטובה ביותר את הצרכים שלך ביחס לאיכות החומרה, חוזק המחשב, מהירות הגלישה ופרמטרים נוספים.

על הכותב

אושר טבח

טכנאי מחשבים/איש מעבדה בעל העסק "אושר מחשבים" שפועל משנת 2000 ומספק פתרונות מחשוב עד הבית. אושר הוא "המומחה" בכל מה שקשור למחשבים וטכנולוגיה, לאחר תיקון של אלפי מחשבים שונים קשה מאוד להתקיל אותו בשאלה שעליה לא ידע לענות.