אנטי וירוס מומלץ בחינם – 6 תוכנות האנטי וירוס החינמיות הטובות ביותר ל-Windows

מי מאיתנו שזקוק לאנטי וירוס לשימוש ביתי ולהגנה בסיסית, יכול בהחלט להסתפק בתוכנת אנטי וירוס חינמית מומלצת. אבל מי ששומר במחשב שלו נתונים רגישים, מי שיש להם מספר מכשירים המחוברים יחד לכדי רשת מחשבים מקומית, ומי שיש להם ילדים בגיל ההתבגרות הגולשים באינטרנט ללא הפסקה במכשירי קצה שונים, בהחלט ייתכן שיעשו בחוכמה אם ישקיעו בהגנה מתקדמת ויבחרו אנטי וירוס איכותי – כזה שאפשר לקבל רק בתשלום.

איך נדע איזה אנטי וירוס מתאים לנו?

כדי לדעת אם אנטי וירוס חינמי מספיק לנו או שמא עדיף שנרכוש הגנה של אנטי וירוס מומלץ בתשלום צריך להכיר את ההבדלים האופייניים בין תוכנות אנטי וירוס חינמיות לשירותי הגנת הסייבר בתשלום. בסקירה שלפניכם נעשה בדיוק את זה תוך שנסביר את ההבדלים בין האפשרויות השונות. נרחיב אודות הפיצ'רים שמציעות רוב תוכנות האנטי וירוס החינמיות ונשווה אותן לאלה שניתן לקבל כאשר רוכשים מנוי לאנטי וירוס מומלץ בתשלום. 

תוכנת אנטי וירוס יכולה להגן על המחשב מפני תוכנות זדוניות, אשר עלולות לפגוע בו ואף להרוס אותו. החדשות הטובות עבור מי שמעוניין ליהנות מאותן תוכנות אנטי וירוס, טמונות בעובדה שרבות מאותן תוכנות מוצעות בחינם (כך שאם רכשתם מחשב נייד בזול ולא מתחשק לכם להשקיע סכומים גבוהים על עזרים נוספים, אין ספק שזאת אופציה אטרקטיבית עבורכם), כך שכל מה שצריך לעשות בכדי ליהנות מהתועלות הרבות אותן הן טומנות בחובן, זה פשוט להוריד אותן.

חשוב שתדעו שיש מספר לא מבוטל של תוכנות אנטי וירוס חינמיות, לכן, כדאי לנצל את ההיצע ולבחור מתוכו את התוכנה האופטימאלית והאיכותית ביותר בנמצא.

אילו אופציות של אנטי וירוס חינמיים קיימות בשוק?

מלבד השאלה אלו אנטי וירוסים חינמיים קיימים בשוק, עלינו לדעת כיצד בדיוק אפשר להיעזר בהם. 

 • אופציה ראשונהאנטי וירוס חינמי עם אופציות מוגבלות. ברוב המקרים מדובר בתוכנות המספקות אך ורק סריקת וירוסים (כולל עדכון קבוע של רשימת הווירוסים) והגנות פשוטות למחשב.
   
 • אופציה שנייה – חינם לתקופת זמן מוגבלת. הרעיון הוא שאנחנו יכולים ליהנות מהתוכנה אך לתקופה מוגבלת בלבד. לאחר מכן יש לשלם על התוכנה אם מעוניינים להמשיך להשתמש בה.
   
 • אופציה שלישית – אפשרות להשתמש בתוכנה בפי'צרים מסוימים, כאשר פיצ'רים אחרים עולים כסף. 

 1

אופציות מוגבלות

תוכנת אנטי וירוס המוצעת חינם אבל בגרסה בסיסית עם אפשרויות מוגבלות, כמו סריקת וירוסים.

 2

חינם לתקופת ניסיון

תוכנת אנטי וירוס אשר תוצע חינם אבל לתקופת זמן מוגבלת (לדוגמה, לחודש). לאחר אותה תקופת זמן השירות יהיה כרוך בתשלום.

 3

שימוש רק בחלק מהפיצ'רים

רק חלק מהפיצ'רים באותה תוכנת אנטי וירוס יינתנו בחינם והשאר בתשלום.

 

אנטי וירוסים חינמיים

להלן סקירה של 6 תוכנות אנטי וירוס חינמיות המומלצות ביותר:

 1. Panda Free Antivirus – תוכנת אנטי וירוס קלה ופשוטה לתפעול. היא מוצגת בצורה ברורה וידידותית למשתמש, כך שגם מי שמגדיר את עצמו כטכנופוב, או משהו קרוב לזה, ידע איך להסתדר איתה וכיצד ליהנות ממנה. אחוזי ההצלחה שלה בגילוי וירוסים הינם גבוהים במיוחד – כך שאם גם אתם מעוניינים להוריד תוכנת וירוס איכותית, יעילה ולא פחות חשוב מכך חינמית, אין ספק שהיא יכולה לענות על מלוא הצרכים והדרישות שלכם.

 2. Avast – תוכנת אנטי וירוס חינמית עם הצלחה גבוהה בזיהוי וירוסים. התוכנה כוללת בתוכה מגוון כלי עזר ותוכנות אבטחה, אשר חלק גדול מהם מוצע גם הוא בחינם. מלבד אנטי וירוס חינמי, התוכנה כוללת גם אפשרויות הגנה מפני פריצות, הגנה על חשבון המייל, הגנה על מחשבים פרטיים ועסקיים ועוד.

 3. Kaspersky Security Cloud Free – תוכנת אנטי וירוס חינמית, אשר זכתה לציונים לא פחות ממושלמים בבדיקות שונות שנערכו לה במטרה לבדוק את אחוזי ההצלחה שלה, כולל חסימת תוכנות זדוניות. התוכנה כאמור מוצעת בחינם והיא נוחה ולא מורכבת לשימוש, אך יש לקחת בחשבון שאם נתקלתם בבעיה, לא תוכלו לקבל תמיכה.

 4. AVG AntiVirus Freeתוכנת אנטי וירוס חינמית, אשר קיבלה תוצאות טובות מאוד במבדקים שונים אשר בוצעו במטרה לבחון את יעילותה. מציעה אפשרות ליהנות מעדכון וירוסים יעיל ומשמעותי. מדובר בתוכנה מאוד פשוטה להתקנה ומאוד נוחה לשימוש. כוללת בין היתר אפשרות לסריקת המחשב בכל פעם כשפותחים אותו וכן לצרכים ספציפיים. החיסרון המרכזי של תוכנה זו טמון בעובדה שבגרסה החינמית לא אפשרות ליהנות מהגנה על התוספים של הדפדפנים, מעבר לזה הביצועים שלה טובים.

 5. Sophos Home Free – תוכנת אנטי וירוס חינמית בעלת ביצועים טובים ואפשרות להפעלה נוחה מרחוק – מה שהופך אותה למתאימה גם עבור בעלי עסקים. תוכנה חינמית הכוללת בין היתר אפשרות הגנה על שרתים, ויכולה לספק הגנה עבור משתמשים שונים. מתאימה להגנה על מחשב ביתי וכן על מחשב עסקי.

 6. Bitdefender Antivirus Free – תוכנה קלה ופשוטה להתקנה, מעולה לכל מי שמחפש תוכנה המבצעת סריקות נגד תוכנות זדוניות, מאבחנת ומסירה אותן באופן עצמאי וללא צורך בהתערבות. התוכנה לא כוללת פיצ'רים ותוספות מיוחדות, אך היא בהחלט יכולה להספיק למשתמשים רבים.

חשוב לציין כי מומלץ לבצע גיבוי למחשב למקרה בה תוכנת האנטי וירוס לא תצליח להתמודד עם התקיפה ומידע מהמחשב יימחק.

"אנטי וירוס חינמי מספק לך הגנה בסיסית, בעוד שאלו בתשלום מציעים תכונות נוספות לאבטחה מקיפה יותר"

ההבדל בין אנטי וירוס חינם לאנטי וירוס בתשלום

ההבדל העיקרי בין אנטי וירוס חינמי לאנטי וירוס בתשלום הוא במגוון התכונות שכל אחת מן האפשרויות מציעה. אנטי וירוס חינמי מספק הגנה בסיסית, בעוד שאלו בתשלום מציעים תכונות נוספות לאבטחה מקיפה יותר.

מי שמשתמשים בסמארטפון רק כדי לבדוק דוא"ל, לקרוא חדשות ולצפות בסרטוני YouTube או בתכנים בנטפליקס מעת לעת, עשויים להסתפק בשירותים המוצעים בתוכנות אנטי וירוס חינמיות. 

עם זאת, מי שמשתמשים במחשב ככלי עבודה מרכזי, מאחסנים נתונים חיוניים בצורה דיגיטלית, או משתמשים במספר מכשירים טכנולוגיים חכמים המחוברים יחד לכדי רשת מקומית, עשויים לגלות שתןכנת אנטי וירוס בתשלום היא השקעה מצוינת באבטחה הדיגיטלית שלהם.

לאור האמור לעיל, אין תשובה חד משמעית לשאלה אם אנטי וירוס בחינם עדיף על פתרון בתשלום. הכול תלוי בפרמטרים שונים, אז בואו נסתכל מקרוב על כל אפשרות.

תכונות בסיסיות של תוכנות אנטי וירוס חינמיות

המטרה העיקרית של כל אנטי וירוס חינמי היא לספק הגנת סייבר בסיסית. כלים נפוצים בחינם נגד תוכנות זדוניות (Malware) כוללים שתי פונקציות ליבה: סריקה לפי דרישה והגנה בזמן אמת.

פונקציית סריקה לפי דרישה מאפשרת ליזום סריקה במכשיר לאיתור תוכנות זדוניות. מדובר בתכונה מרכזית של כל תוכנת אבטחת סייבר. על ידי מחיקת תוכנות זדוניות, תוכנות אנטי וירוס משאירות סיכוי קטן להאקרים להשיג את הנתונים שעל המכשיר ולהשתמש בהם לטובתם.

ככל שמדובר בהגנה בזמן אמת, תוכנת אנטי וירוס חינמית מומלצת עוקבת אחר המכשיר במהלך השימוש בו וחוסמת סוגים שונים של תוכנות זדוניות מלהדביק אותו. לדוגמה, חסימת תוכנות כופר מגינה מפני פושעי סייבר שמעוניינים לנסות להצפין נתונים וקבצים כדי להגיש דרישות כופר (הנתונים ישוחררו שוב לשימוש בתנאי שהכופר משולם).

האם אנטי וירוס חינם באמת עובד?

באופן עקרוני כן, אבל יש לזכור שאנטי וירוס כזה יספק רק את המינימום המוחלט של אבטחה. לכן, מי שמוכנים להשקיע בשכבת הגנה נוספת, ישקלו פתרון אבטחת סייבר בתשלום.

חשוב לשים לב מאיזה אתר אתם מורידים את התוכנה. עדיף לעשות זאת מהאתר הרשמי של החברה המספקת את אותו אנטי וירוס חינמי, ולא מאתרים אחרים שאינם קשורים אליה.

תכונות אנטי וירוס מומלצות בתשלום

אבטחה דיגיטלית היא נושא חם, ומספר פתרונות האנטי וירוס גדל במהירות תוך שהספקים מתחרים ביניהם. ספקי תוכנת אבטחת הסייבר המובילים מציעים פונקציונליות הגנה מעבר לסט התכונות הסטנדרטי של זיהוי והסרה. בפסקאות הבאות נפרט מעט על פיצ'רים אופייניים שתוכנות אנטי וירוס מובילות מציעות.

 • בקרת הורים היא אחד הפיצ'רים המבוקשים בכל הקשור לאבטחת סייבר בתשלום. חשוב לדעת שפושעי סייבר מכוונים לילדים מכיוון שהם יודעים שילדים לעיתים קרובות אינם מזהים את הסכנה ואינם נמנעים ממנה. פיצ'ר בקרת הורים מאפשר לחסום אתרים מסוג מסוים, מונע העברת קבצים ונתונים רגישים (דוגמת סיסמאות ופרטי אשראי), ומאפשר קבלת התראות באימייל כאשר הילדים מנסים לגשת לתוכן בלתי הולם ועוד.

 • הגנה מרובת מכשירים גם היא פיצ'ר מרכזי בכל תוכנת אנטי וירוס מומלצת בתשלום. אם אתם משתמשים בסמארטפון, מחשב נייח, מחשב נייד ומכשירים נוספים, יהיה לכם נוח יותר להגן על כולם באמצעות תוכנה מרכזית אחת.

 • הגנה מפני גניבת זהות היא פיצ'ר חשוב של אנטי וירוס מומלץ בתשלום שבדרך כלל לא ניתן למצוא בתוכנות אנטי וירוס חינמיות. גניבת זהות מתרחשת כאשר מישהו גונב את המידע האישי של המשתמש ומשתמש בו כדי להשיג רווח כלשהו. ברבעון הרביעי של 2021 לבדו, 52.8 מיליון איש נפגעו מפרצות מידע שחשפו את המידע האישי שלהם. תוכנת אנטי וירוס בתשלום עוקבת אחר סוכנויות דיווח האשראי הגדולות, מזהה שימוש בשם בעל החשבון ומתריעה על פעילות חשודה.

 • חומת אש משודרגת היא חלק אינטגרלי בתוכנות אנטי וירוס מומלצות בתשלום. חומת אש היא גבול וירטואלי בין רשתות, היא המחליטה מה עובר בין רשתות שונות או בין מכשיר מסוים לרשת (כולל רשת האינטרנט). חומת האש מנטרת ושולטת על נתונים נכנסים וחוסמת תעבורה זדונית, כגון תוכנות זדוניות והתקפות "דיוג" או "פישינג" (Phishing attacks), ניסיונות לשכנע את המשתמש למסור מידע רגיש באמתלה כוזבת, וכך למשל לשלוח התראה הנראית אמינה על בעיה בחשבון הפייפל כדי לנסות להשיג את פרטי הגישה לחשבון.

 • יותר ויותר מכשירים משמשים אותנו דרך רשת האינטרנט, כך למשל תרמוסטט Wi-Fi, שואב רובוטי, שעון חכם ועוד. פתרון אבטחת סייבר בתשלום יכול להגן על כל המכשירים והגדג'טים שלנו בבת אחת.

 • רשת וירטואלית פרטית (VPN – Virtual Private Network) היא יתרון שמי שרוכשים הגנה של אנטי וירוס מומלץ בתשלום נהנים ממנו. רשת כזו מצפינה את תעבורת האינטרנט ומנתבת אותה דרך שרת מרוחק, כך מוסווית כתובת ה – IP ומתאפשרת פעילות אנונימית אמיתית.

ניהול סיסמאות ושירות לקוחות

מחקר של גוגל הראה שבשנת 2021 יותר מחמישים אחוז ממשתמשי האינטרנט השתמשו באותה הסיסמה עבור מספר חשבונות מקוונים, מה שהוביל לסיכון גבוה יותר לגניבת זהות מאשר אם היינו משנים את הסיסמאות שלנו עבור כל חשבון משתמש. מנהלי סיסמאות מובנים, פיצ'ר בסיסי בתוכנות אנטי וירוס מומלצות רבות, עוזרים לנו ליצור סיסמאות ייחודיות עבור כל אחד מהחשבונות המקוונים שלנו. 

חשיבות שירות הלקוחות בתוכנת אנטי וירוס

שירות לקוחות הוא דבר נוסף שמי שמסתפקים באנטי וירוס חינמי צריכים להסתדר בלעדיו. חברות תוכנות אנטי וירוס בתשלום מציעות תמיכה ללקוחותיהן בין אם באמצעות דואר אלקטרוני, צ'אט חי או טלפון. מי שמשתמשים בתוכנת אנטי וירוס חינמית מוגבלים בדרך כלל לרשימת שאלות נפוצות ופורומים.

החשיבות של אנטי וירוס ALL IN ONE

חיוני למצוא תוכנת אנטי וירוס בתשלום המשלבת את כל התכונות הנדרשות כדי להישאר מוגנים במהלך השימוש ברשת האינטרנט – אחרת, כל תוכנת אנטי וירוס שתבחרו לא תעשה את מלאכתה נאמנה. פתרונות אבטחת סייבר הכל באחד (All in One) משלבים אפליקציות למחשב שולחני ולמחשב נייד, כולל תוכנת אנטי וירוס למכשירי אנדרואיד. אפליקציית Mac לשולחן העבודה מציעה הגנה נגד תוכנות זדוניות, אנטי-פישינג, VPN, חסימת מודעות מיידית ותמיכת לקוחות 24/7 בכל בעיות אבטחה.

איך מחליטים אם משתלם לקנות אנטי וירוס

 • לנסות גירסה חינמית  – כדאי לדעת שישנן תוכנות אנטי וירוס המציעות גרסה חינמית. ניתן לנסות את הגרסה החינמית ולהיווכח אם היא מספיקה לצרכינו. אם מגיעים למסקנה שרוצים להשתמש בפיצ'רים הזמינים רק למנויים בתשלום אפשר לשדרג.

 • לנצל תקופות ניסיון  – אפשרות נוספת היא לנצל הצעה לתקופת התנסות חינמית, כך אפשר להתקין אנטי וירוס מומלץ בתשלום, לנסות אותו למשך תקופה ולגלות אם התוכנה מספקת מענה טוב לכל הנחוץ לנו. אנטי וירוס בחינם מהווה הגנה בסיסית מינימלית שכל אחד מוכרח שתהיה לו. ייתכן ונדרשת לכם הגנה רחבה יותר אם אתם משתמשים בנתונים רגישים, פועלים ברשת בהיקף נרחב, מפעילים רשת של מכשירים המחוברים ביניהם ולרשת האינטרנט ועוד.  

איך לבחור תוכנת אנטי וירוס מתאימה?

בכדי להגן על המחשב שלכם בצורה המקסימאלית, חשוב מאוד לשים דגש על מספר פרמטרים, באמצעותם ניתן לבחור את תוכנת אנטי וירוס המתאימה ביותר.

 • הגדרת הצרכים: כדאי להבין בצורה מעמיקה איזה מידע אתם שומרים במחשב ואיזה מידע אתם עתידים לשמור בו. אם מדובר במידע רגיש וחשוב, הן מבחינה רגשית והן מבחינה כלכלית, ההמלצה היא כן להשקיע בבחירת אנטי וירוס איכותי – גם אם בחירה זו כרוכה בתשלום כספי.

 • היכרות עם האפשרויות: "ידע הוא כוח" ולכן ההמלצה היא לערוך היכרות מעמיקה עם כמה שיותר תוכנות אנטי וירוס חינמיות וכאלו בתשלום. היכרות עם כמה שיותר אפשרויות תאפשר לכם בסופו של דבר לבצע את הבחירה המתאימה ביותר.

 • חוות דעת/ ביקורות: אם אתם פחות בקיאים בתחום ולא ממש יודעים איך לבחור תוכנת אנטי וירוס מתאימה. ההמלצה היא לחפש חוות דעת או ביקורות מ"יודעי דבר". כאשר ניתן ללמוד מהם לא מעט ולבסס על המידע הזה את הבחירה הנכונה.

על הכותב

אושר טבח

טכנאי מחשבים/איש מעבדה בעל העסק "אושר מחשבים" שפועל משנת 2000 ומספק פתרונות מחשוב עד הבית. אושר הוא "המומחה" בכל מה שקשור למחשבים וטכנולוגיה, לאחר תיקון של אלפי מחשבים שונים קשה מאוד להתקיל אותו בשאלה שעליה לא ידע לענות.