מחפש מחשב חזק? 5 טיפים חשובים שכדאי להכיר לפני שקונים

לא מעט אנשים מחפשים מחשבים לצורך עבודה עם תוכנות כבדות או עם יישומים רבים. בכדי שהמחשב הנבחר, בין אם הוא מחשב נייד או נייח, אכן יענה על כל ציפיותיהם ויאפשר להם ליהנות מתנאי השימוש האופטימאליים, חשוב לבחור אותו בקפידה ולשים דגש על מספר פרמטרים, אשר יבטיחו את הבחירה הנכונה.

אז אם גם אתם מחפשים מחשב חזק, הן לצורך עבודה והן לצורך משחקים (אם אתם לדוגמא, גיימרים רציניים) להלן מספר טיפים ישימים אשר יסייעו לכם במטרה:

טיפ 1 – בדקו את המעבד

מחשב חזק, אמור להתאפיין בראש ובראשונה במעבד חזק. בחירת המעבד אמורה להתבסס, על המותג אשר עומד מאחוריו (הדגם), על מספר הליבות, על דור המעבד ויש שישמו דגש גם על אלמנטים נוספים כמו, ליתוגרפיה לדוגמא. בכל מקרה, הקפדה על מעבד חזק ואיכותי, תהווה, שלב חשוב בדרך להבטיח שהמחשב יהיה חזק ויעמוד בציפיות ממנו.

טיפ 2 – שימו דגש על גודל הזיכרון

מחשב חזק אמור להיות בעל זיכרון גדול (RAM), כאשר יש לקחת בחשבון שיש סוגים שונים של זיכרונות אשר מגיעים בנפחים שונים. נפח הזיכרון יהיה חשוב ומשמעותי אף יותר, עבור מי שמייעד את המחשב לפעולות כמו: עריכה של סרטים, תוכנות גרפיקה ומשחקים.

טיפ 3 – אל תתעלמו גם מתכונות אחרות

ישנם פרמטרים נוספים אשר יהיו בעלי השפעה על העוצמה של המחשב ובין היתר: הספק (אשר אחראי על מתן המתח לרכיבי החומרה השונים), כרטיס מסך (כרטיס איכותי יעניק תצוגה גרפית ברמה גבוהה), דיסק קשיח – קיומו של דיסק קשיח הוא לא בגדר חובה, אך הוא בהחלט בגדר המלצה.

טיפ 4 – אל תקפחו גם את הציוד ההיקפי

מחשב מגיע עם ציוד היקפי, כאשר על ציוד זה נכללים: מקלדת, עכבר, אמצעי גיבוי ועוד.. כדאי לא להקל ראש בבחירת כל אחד מהאלמנטים אשר צוינו. יש לזכור, כי ככל שיותר תשקיעו בבחירת המחשב ותתעמקו בכל המאפיינים שלו, כך יעלו הסיכויים שבסופו של דבר תיהנו ממחשב חזק ובעל ביצועים שהינם לא פחות ממצוינים.

טיפ 5 – אל תוותרו על ייעוץ מקצועי

בדרך כלל, תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי מטעם אותה החברה ממנה תרכשו את המחשב (במידה ואתם רוכשים את המחשב אונליין, תוכלו לשלוח מייל או להיוועץ טלפונית). ההמלצה היא לא לוותר על הייעוץ הזה ואף להגיע אליו מוכנים עם שאלות רלוונטיות. בהליך ייעוץ שכזה, תוכלו להציג את כל הדרישות והמטרות שלכם מהמחשב, כמו גם גובה התקציב אותו אתם מייעדים למטרה ולקבל הכוונה מטעם הנציג לאותם מחשבים אשר בכוחם לענות על הדרישות שלכם. כמובן, שמומלץ לא להקשיב על "עיוור" להמלצות ולזכור, שידע תמיד יכול להוות ככוח ואם תקפידו לאסוף ידע שכזה, תוכלו לבצע את הבחירה המיטבית.

על הכותב

אושר טבח

טכנאי מחשבים/איש מעבדה בעל העסק "אושר מחשבים" שפועל משנת 2000 ומספק פתרונות מחשוב עד הבית. אושר הוא "המומחה" בכל מה שקשור למחשבים וטכנולוגיה, לאחר תיקון של אלפי מחשבים שונים קשה מאוד להתקיל אותו בשאלה שעליה לא ידע לענות.