6 טיפים שיעזרו לכם להחליט אם אתם זקוקים למחשב נייד או נייח

אז בעוד שיש אנשים שיודעים באופן מדויק איזה סוג של מחשב הם מחפשים, אחרים יכולים למצוא את עצמם מתלבטים בין מחשבים ניידים לנייחים. אז להלן 6 טיפים ישימים אשר בכוחם לסייע לכם להבין את מלוא הדרישות והצרכים שלכם מאותם המחשבים ובהתאם, לבצע את הבחירה האופטימאלית בעבורכם:

הקצאת מיקום למחשב

בעוד שמחשב נייח, דורש פינה משלו ונהוג להניח אותו על גבי שולחן ייעודי, מחשב נייד כשמו, ניתן לניוד בין החללים והחדרים השונים בבית – עם יש לכם WIFI לא תהיה לכם בעיה לגלוש ברשת האינטרנט מכל חדר. הקצאת המיקום (או גילוי כי אין לכם באמת שטח פנוי שכזה), יאפשרו להגיע להחלטה הנכונה.

מי הם המשתמשים?

האם המחשב מיועד לשימוש כל בני הבית, האם הוא מיועד רק לילדים או אולי לאדם או לילד אחד. אם המחשב מיועד לכל בני הבית, אולי האפשרות של מחשב נייח, יכולה לענות בצורה טובה יותר על הדרישות והצרכים. אם המחשב מיועד למשתמש יחיד ובעיקר אם מדובר באדם בוגר, אפשר לשקול את האפשרות של מחשב נייח.

שימושי המחשב

אז למרות שכיום ניתן למצוא מחשבים ניידים עם מעבדים חזקים וזיכרון גבוה, עדיין לשימושי המחשב ולתוכנות אשר מתוכננות להיות מותקנות על גביו תהיה משמעות והשפעה על הבחירה. מחשב נייח יתאים יותר בדרך כלל, לשמירת קבצים כבדים – יחד עם זאת, יש לזכור שגם אם אתם זקוקים למחשב ליישומים כבדים, חיפוש מקיף יאפשר לכם לדוג בחכתכם מחשב נייד מומלץ לגרפיקה.

ניידות

מחשב נייד יאפשר לכם ליהנות מניידות ומאפשרות לקחת אותו לכל מקום שתבחרו, כאשר מחשב נייח אינו מאפשר זאת. כך שמומלץ לעשות חושבים בנושא, אם תגלו לדוגמא, שאתם מעוניינים לקחת אתכם את המחשב למקומות שונים, כמובן, שהאפשרות של מחשב נייח תהיה מתאימה יותר בעבורכם.

גודל המסך

אם אתם מייעדים את המחשב אותו אתם קונים לצפייה בסרטים, לנושא של גודל המסך, תהיה השפעה רבה על חוויית הצפייה. כך שכדאי לקחת בחשבון שמסכים של מחשבים נייחים הינם קטנים יותר, כאשר גודלם הממוצע הוא 18 אינטש, לעומת זאת גודל המסכים של המחשבים הנייחים ינוע ברוב המקרים בין 20 ל-24 אינץ'.

שדרוג המחשב

אם אתם צופים שבשלב כזה או אחר תהיו מעוניינים לשדרג את המחשב ואת ביצועיו, יש לקחת בחשבון כי מחשב נייח הינו הרבה יותר גמיש לאותם השדרוגים. כך שכדאי לקחת גם את הפרמטר הזה בחשבון בהליך הבחירה.

גם למחשבים נייחים וגם למחשבים ניידים יש יתרונות וחסרונות, כאשר הדרך הנכונה ביותר לבחור מחשב, היא להבין את מלוא הדרישות והצרכים של המשתמשים.
יש לציין, שזאת רק ההחלטה הראשונה אותה תצטרכו לקבל כי בשלבים הבאים, יהיה עליכם לקבל החלטות גם לגבי מותגים, דגמים, תכונות ועוד..

על הכותב

אושר טבח

טכנאי מחשבים/איש מעבדה בעל העסק "אושר מחשבים" שפועל משנת 2000 ומספק פתרונות מחשוב עד הבית. אושר הוא "המומחה" בכל מה שקשור למחשבים וטכנולוגיה, לאחר תיקון של אלפי מחשבים שונים קשה מאוד להתקיל אותו בשאלה שעליה לא ידע לענות.