מחשב נייד מומלץ לגרפיקה – 5 המחשבים החזקים בשוק שיודעים להתמודד עם תוכנות גרפיות ומשחקי מחשב

מחשב נייד מהווה כלי עבודה חשוב עבור גרפיקאים ומעצבים גרפיים, אבל, בכדי ליהנות מכל היתרונות הטמונים בכלי זה, חשוב לבחור את המחשב הנייד בצורה מושכלת ולאחר בדיקה מקצועית, בהתאם לצרכים שלכם. כלומר, ללא ספק זה יכול להיות מאתגר לבחור מחשב נייד מומלץ לגרפיקה מכיוון שהוא צריך לכלול תכונות ותוכנות מסוימות, עם יכולות שונות מאשר במחשב נייד שמשמש לגיימינג או במחשבים ניידים סטנדרטיים שאפשר למצוא במקום העבודה.

מחשב לפטופ מומלץ לגרפיקה, הוא מחשב נייד, שבנוסף לעמידה בדרישות הטכניות של תוכניות העיצוב הגרפי הגדולות או אפילו מעבר לדרישות הסטנדרטיות, הוא גם מחשב נייד שיספק חווית משתמש טובה וגם יקל על זרימת ביצוע העבודה עם מגוון המשימות שיש למעצבים גרפיים.

מעצבים גרפיים בדומה לגיימרים לדוגמא, זקוקים למחשב נייד חזק, בעל יכולות וביצועים טובים, אשר יאפשרו להם להתמודד עם תוכנות גרפיות שונות (אשר ידועות ככבדות).

5 המחשבים הניידים החזקים בשוק שיודעים להתמודד עם תוכנות גרפיות ומשחקי מחשב

אם גם אתם נמצאים בחיפושים אחר מחשבים ניידים חזקים, להלן מספר דגמים אשר בכוחם לענות על מלוא הדרישות שלכם.

Lenovo Yoga 9

מחשב נייד Lenovo Yoga 9

מחשב נייד lenovo חזק ואיכותי, הכולל מעבד i7 של אינטל בעל 12 ליבות. מגיע עם זיכרון 16GB מהיר בטכנולוגיית DDR 5, עם נפח אחסון של 1TB SSD. מסך איכותי ומתקפל עם רזולוציה מעולה.

ASUS VIVOBOOK S15

מחשב נייד ASUS VIVOBOOK S15

מחשב נייד מבית אסוס הידועה במגוון המחשבים הניידים העוצמתיים שלה, המחשב ממגיע עם מעבד 5Intel Core i , זיכרון GB16, נפח אחסון512 GB סוללה חזקה. המחשב מגיע עם מסך גדול, הוא קל יחסית לנשיאה ויתרון נוסף אשר מאפיין אותו הוא המחיר האטרקטיבי בו הוא מוצע.

DELL XPS 13 Plus

מחשב נייד DELL XPS 13 Plus

מחשב עוצמתי המגיע עם מעבד 7Intel Core i , זיכרון GB16, נפח אחסון 512 GB, סוללה חזקה (עד 12 שעות פעילות רציפות). המחשב מתאפיין בעיצוב מרשים, הוא מגיע עם מסך K4 איכותי והוא כאמור, חזק ועוצמתי.

HP ENVY x360

מחשב נייד HP ENVY x360

מחשב נייד hp המגיע עם מעבד 5.0 GHz , זיכרון GB16, נפח אחסון של 1TB בטכנולוגיית SSD וסוללה חזקה. המחשב מתאפיין בעיצוב נוח במיוחד לעיצוב גרפי ומגיע עם מסך מגע ועט מגע מושלם לעבודות גרפיקה.

Surface Book 2

מחשב נייד Surface Book 2

מחשב השייך לסדרת המחשבים של חברת מייקרסופט, אשר כוללים כלים עיצוביים מתקדמים. מחשב זה הינו קל ודק במיוחד, הוא בעל מסך בעל רזולוציה גבוהה, הוא מתאפיין בחיי סוללה ארוכים, הוא בעל מסך מגע, אשר נשלף והופך לטאבלט.

כאמור, מדובר כאן בחלק קטן מהדגמים של מחשבים ניידים מומלצים,  בסופו של דבר, בטרם בחירת המחשב הנייד, חשוב להבין לעומק את מלוא הדרישות, הצרכים והשימושים ולבצע את הבחירה מתוך ההיצע תוך דגש על אותם השימושים – כאן חשוב לציין שגם שיקולים תקציביים ודאי ישפיעו במידה כזאת או אחרת על הבחירה ויש לתת מקום גם להם. 

מחשב נייד לגרפיקה – התכונות המומלצות

בין התכונות למחשב נייד מומלץ לגרפיקה, אשר אמורות לאפיין מחשב שכזה (ולהבדיל אותו לדוגמא, מאותו מחשב נייד מומלץ לשימוש ביתי) יהיו בין היתר: גודל מסך אשר ינוע בין סטנדרטי לגדול, רזולוציית מסך גבוהה, זיכרון גדול, כונן SSD (אופציונאלי), מעבד חזק וכרטיס זיכרון.

מכיוון שמעצבים גרפיים עובדים עם תוכנות עתירות משאבים (כגון Adobe Photoshop, Illustrator, After Effects, Cinema4D, Affinity Designer, Sketch, Spline), כשמחפשים לפטופ מומלץ, אחד הקריטריונים הראשוניים למחשב נייד מומלץ, ובפרט אם מדובר במחשב נייד לגרפיקה, יהיה מחשב לפטופ עם זיכרון RAM של 8 GB לפחות וכונן קשיח של לפחות 256 GB.

גם תדר המעבד ומטריצת התצוגה חשובים. מכיוון שמחשב נייד לגרפיקה מאפשר לך לעבוד בכל מקום נוח מבלי להיות מחובר למקור מתח, הוא חייב להיות עם סוללה בעלת קיבולת גבוהה ועמידה לאורך זמן.

לא פשוט לבחור מחשב נייד לגרפיקה איכותי, היות וכיום יותר ויותר חברות מתחרות ביניהן על ידי הצעת שינויים טכניים ללקוחות פוטנציאליים במחשבים ניידים לגרפיקה.

מחשב לפטופ לגרפיקה: איך בוחרים לפטופ מומלץ לגרפיקה?

קודם כל חשוב לבחור מחשב לפטופ לגרפיקה אשר יותאם לדרישות שלך ולמטלות הרגילות שלך, תוך התחשבות לא רק בתכונות הטכניות שלו אלא גם בגודלו ובעלותו. אי אפשר לייחד את המחשב הנייד המומלץ לגרפיקה שיתאים לכל העדפה ומצב פיננסי.

מפרטי המעבד והכרטיסים הגרפיים הם חלק מהמפרט הטכני החשוב ביותר של מחשב לפטופ מומלץ לגרפיקה. יש להם את ההשפעה הגדולה ביותר על ביצועי המחשב. אל תשכחו לקחת בחשבון גם את קיבולת האחסון, זיכרון ה-RAM ומאפייני התצוגה.

מעצבים גרפיים או סטודנטים לעיצוב גרפי צריכים לקחת בחשבון את האלמנטים החשובים הבאים בעת בחירת מחשב  לגרפיקאים ובין היתר:

 • GPU – בבחירת מחשב לפטופ מומלץ לגרפיקה, חשוב לשים לב מכיוון שהלפטופ מכיל מעבדת גרפיקה דו-ממדית או תלת-ממדית. יחידת עיבוד גרפית היא אחד המרכיבים החיוניים בכל מחשב נייד לגרפיקה.

   

 • RAM – כדאי לעבוד עם תצלומים בפורמטים ענקיים בקלות, כאשר בוחרים מחשב נייד לגרפיקאים, עדיף שיהיה לו זיכרון RAM של 16 ג'יגה-בייט לפחות.

   

 • תצוגה – מחשב לפטופ מומלץ לגרפיקה חייב להיות עם מסך שהוא לפחות 15 אינץ'. למרות שמסכי מט אינם מייצרים בוהק בחדר עם תאורה חשמלית, גימורים מבריקים מציגים את הצבעים בצורה טובה יותר.

   

 • מחיר – אל תעגלו פינות בזמן רכישת מחשב נייד לגרפיקה. באופן כללי, ככל שהמפרט הטכנולוגי של הציוד נמוך יותר, כך אותו מחשב נייד יהיה זול יותר. כתוצאה מכך בחירה במחשב נייד זול עלולה להשפיע על הפרודוקטיביות.

   

 •  מעבד – בבחירת מחשב נייד מומלץ לגרפיקה, ובפרט כשמדובר בביצוע עבודות רבות עבור פרויקטים של עיצוב גרפי, מעבדי אינטל משגשגים. שש ליבות או יותר הוא המספר האידיאלי. מעבדי ה-M1 החזקים במיוחד שרואים במחשבי אפל של ימינו נחשבים כמרשימים במיוחד.

   

 • אִחסוּן – בבחירת מחשב נייד מומלץ לגרפיקה, כדאי לתת העדפה לכונני מצב מוצק (SSD). הם עולים יותר מכוננים קשיחים אך הם גם מאיצים במידה ניכרת את הטעינה של תוכנות עיצוב גרפי – מה שיכול להיות חיוני אצל מי שתר אחר מחשבים ניידים למעצבים גרפיים.

   

 • מערכת מחשב – על אף שרוב האפליקציות היצירתיות זמינות הן עבור macOS והן עבור Windows. עבור גרפיקאים שמשתמשים בעיקר בתוכנות כמו Adobe Fresco או Pixelmator Pro, נקודה זו תהיה קריטית בבחירת מחשב לפטופ מומלץ לגרפיקה.

   

 • כרטיס מסך –  אין ספק שכרטיס מסך נחוץ לביצוע משימות קשות בעולם העיצוב הגרפי. אמנים ומעצבים מקצועיים שעובדים ב-2D יזדקקו לכרטיס גרפי בטווח בינוני, כגון NVIDIA GeForce GTX1050 או AMD Radeon R7. כרטיס גרפי מתקדם הכרחי לאנשים שעובדים בתלת מימד ועיצוב גרפי מתקדם.

 

על אף כל מה שצוין כאן, חשוב לא להסתכל על מחשב נייד לגרפיקה רק ככלי עבודה, מכיוון שהוא צריך להיות גמיש באותה מידה וניתן להתאמה להתמודדות עם משימות מרובות. מחשב נייד מומלץ, למשל, יכול לשמש לתכנות, גלישה באינטרנט וגם לגיימינג ומשחקים.

יש גם התייחסות למשימות השונות שעליכם לבצע. לפטופ מומלץ לגרפיקה לעבודה עם חלל עבודה גדול ולצפייה במספר קנבסים בו זמנית, יהיה עם צג 24 אינץ' ומעלה ועם רזולוציית 4K ומעלה.

מחשב לפטופ לגרפיקה

תכונות נוספות בבחירת מחשב לפטופ מומלץ לגרפיקה

למרות שהם אינם נדרשים בעת בחירת מחשב נייד לגרפיקה, ישנן כמה תכונות שיכולות להפוך את העבודה שלכם לקלים ונוחים יותר.

 • מקלדת אמינה – הקלדת טקסטים ארוכים היא משימה מספיק קשה, אז אם אתם מתכננים להקליד לעתים קרובות, וידאו שלמחשב הנייד שלכם יש מקלדת נוחה.

   

 • יכולת לתמוך בצגי 4K – ייתכן שלמחשב הנייד שלך אין מסך 4K, אבל תצטרך להתחבר למסך כזה בשלב מאוחר יותר של העבודה שלך. חשוב לבדוק ולוודא שהמחשב הנייד לגרפיקה שתבחרו מסוגל להסתנכרן עם צגי 4K.

   

 • ניידות – אם אתם מתכוונים להזיז את המחשב הנייד שלכם או להשתמש בו הרחק משולחן העבודה שלך, ככל שהוא קל יותר, כך תעריך אותו יותר.

   

 •  משטח עקיבה – כשאתה עובד מחוץ לשולחן העבודה שלך, משטח עקיבה טוב הוא חיוני. קחו בחשבון את הדיוק שבו הוא מגיב למחוות שלכם, כמו גם את גודל אזור המגע שלו.

   

 • מסך מגע LCD – אמנם לא חובה, אבל בבחירת מחשב לפטופ לגרפיקה, מומלץ מאוד לבחור מחשב נייד עם מסך מגע. זה משמעותי מאוד למי שמאייר או משרטט בעבודת יד.

   

 • יציאות וחריצים נוספים – למרות העובדה שאנו מתקדמים לעבר עולם ללא כבלים, כל עוד שיש למחשב הנייד לגרפיקה שבחרתם מספיק יציאות וחריצים, זה הופך את החיים להרבה יותר קלים.

   

 • רמקולים באיכות טובה – תרצו להאזין למוזיקה, לצפות בסרטון במחשב הלפטופ או להציג מצגת בשלב מסוים, ואז תבינו את החשיבות של רמקולים טובים.

   

 • מקלדת מוארת – זה אמנם אולי אחד המאפיינים האחרונים שיש לקחת בחשבון כשמחפשים מחשב נייד מומלץ לגרפיקה, אבל היכולת לראות את המקלדת בבירור מבלי להדליק את האור שימושית במיוחד בלילה, בנסיעות ובטיסות.

על הכותב

אושר טבח

טכנאי מחשבים/איש מעבדה בעל העסק "אושר מחשבים" שפועל משנת 2000 ומספק פתרונות מחשוב עד הבית. אושר הוא "המומחה" בכל מה שקשור למחשבים וטכנולוגיה, לאחר תיקון של אלפי מחשבים שונים קשה מאוד להתקיל אותו בשאלה שעליה לא ידע לענות.