קניית מחשב נייח – 5 טיפים שילמדו אתכם איך לבחור מחשב נייח

אז למרות שאת מירב הגלישה שלנו ברשת, כולנו עושים כיום דרך הטלפונים החכמים, תפקידו של המחשב הנייח הוא עדיין חשוב ומשמעותי בכל בית.

אם גם אתם החלטתם לרכוש מחשב נייח חדש לבית להלן 5 טיפים ישימים, אשר יאפשרו לכם לבצע את הבחירה הטובה ביותר האפשרית:

הבינו את המטרות שלכם מהמחשב

בשלב הראשון, חשוב שתבינו את מלוא הדרישות והצרכים שלכם מאותו מחשב נייח בו אתם מעוניינים לדוגמא: האם מדובר במחשב אשר אמור לשמש את בני המשפחה לגלישה באינטרנט, תוכנות אופיס ושימוש סטנדרטיים אחרים, האם המחשב אמור לשמש גם למטרות עבודה – לדוגמא, עיצוב גרפי, שרטוטים, בניית אתרים וכיוצא בזה הוא האם הוא מיועד לכל מטרה אחרת. ככל שתבינו בצורה מעמיקה יותר את מלוא השימושים אותם אתם מייעדים למחשב, כך תוכלו להתמקד יותר בבחירה ולקבל את ההחלטה הנכונה.

הכירו את התכונות אשר ישפיעו על ביצועי המחשב

יש מספר תכונות אשר מאפיינות מחשבים נייחים, אשר יעידו במידה רבה על היכולת שלהם לספק מענה על מטרותיכם. בין אותן התכונות: מעבד – מי היצרנית אשר עומדת מאחוריו, מה חוזקו של המעבד. זיכרון – גודל הזיכרון נמדד ב-GB ומומלץ לשים דגש על גודל הזיכרון ועל מידת המענה אותו הוא יכול לספק על הצרכים שלכם. כונן קשיח – נמדד במהירות ובנפח העבודה שלו. גודל המסך ואיכות התצוגה.

הכירו את המותגים

יש לא מעט מותגים אשר "מככבים" בעולם המחשבים הנייחים ובעולם המחשבים ככלל. המטרה תהיה לערוך היכרות עם כמה שיותר מהמותגים הנחשבים לבעלי שם ומוניטין בתחום. מכיוון שאותו מוניטין יכול להעיד במידה רבה על איכות המחשב ועל ביצועיו, כדאי לשים דגש גם על נושא המותג בהליך בחירת המחשב הנייח.

קבעו מסגרת תקציבית

טווח המחירים של מחשבים נייחים הינו גבוה והוא מושפע מלא מעט פרמטרים. כדאי לתכנן בשלבים הראשוניים את המסגרת התקציבית, תוך הבנה מה אתם יכולים לקבל באותה המסגרת – כמובן, שמחשבים בעלי ביצועים טובים יותר ומבית מותגים מובילים, יהיו יותר יקרים וכדאי לקחת את הנושא הזה בחשבון בהליך בחירת המחשב. מעבר לכך, חשוב להגיע להבנה אם אתם מעוניינים במחשב אשר כולל את המסך או בלעדיו (מה שישפיע רבות על שאלת העלויות). במקרים מסוימים כדאי לקחת בחשבון גם עלויות נלוות כמו לדוגמא, התקנת אופיס 365.

ודאו שאתם מקבלים אחריות על המחשב

אחריות ניתנת ברוב המקרים לפרק זמן אשר ינוע בין שנה לבין 3 שנים – כאשר במקרים מסוימים, תינתן האפשרות להרחיב את משך האחריות משנה ל-3 שנים בתמורה לסכום כספי כלשהו.

היצע המחשבים הנייחים הוא גדול ומגוון, כאשר הבנת מלוא הדרישות והצרכים שלכם (ובמידת הצורך קבלת ייעוץ מקצועי מקדים), סקירת השוק על האפשרויות שהוא טומן בחובו וקבלת החלטה מושכלת ונבונה, תאפשר לכם ליהנות מהמחשב האופטימאלי.  

על הכותב

אושר טבח

טכנאי מחשבים/איש מעבדה בעל העסק "אושר מחשבים" שפועל משנת 2000 ומספק פתרונות מחשוב עד הבית. אושר הוא "המומחה" בכל מה שקשור למחשבים וטכנולוגיה, לאחר תיקון של אלפי מחשבים שונים קשה מאוד להתקיל אותו בשאלה שעליה לא ידע לענות.